JSEM ALENKA A UČÍM ŽENY, JAK SE OBLÉKAT (A ŽÍT), ABY TO STÁLO ZA TO.

Miluju sílu stylingu a pozitivního myšlení. A podle fotek můžete poznat, co dělám pořád dokola: čtu, píšu, fotím a usmívám se, kudy chodím.

#ffffff

Jak to všechno začalo?

Náhodou. Jak to tak už v pohádkách bývá. Ve 12 letech, v těch neslavných dobách, kdy zahraniční časopis byl něco nevídaného a naprosto nedosažitelného, se mi do rukou dostalo vydání francouzské Elle. Netušila jsem, na co to koukám, ale byla jsem u vytržení. A navždy zakletá kouzlem módy. Už tenkrát jsem si přísahala, že jednou budu pracovat v redakci módního časopisu. Jen pro představu, jediný "módní" časopis, který tady vycházel, byla Praktická žena. O patnáct let později jsem nastoupila do české Elle jako ředitelka módní sekce. Nápověda: Zázraky se dějí!

MĚLA JSEM VĚDĚT, ŽE TA MALÁ HOLKA, KTERÁ SI VYRÁBĚLA RUČNĚ MALOVANÉ TENISKY V DOBĚ, KDY VŠICHNI NOSILI UNIFIKOVANÉ CVIČKY, JEDNOU BUDE MÍT CO DO ČINĚNÍ S MÓDOU.

Po dalších pár letech v "korporátním" prostředí (ať si kdo chce co chce říká o práci "pro kterou by milióny žen vraždily", pořád je to vlastně velká továrna) mi došlo, že mě neděsí pocit odpovědnosti a netoužím po životních jistotách (a dovolené v Jugoslávii). Že moje cesta by měla vést tak, jak si jí sama naplánuju.

Proto jsem opustila všechny vydavatelské domy, nazula si pohodlné boty (kecám, pokaždé mám podpatky) a vyrazila do sféry soukromého podnikání. Založila firmu Backstage (markatingová firma, kterou stále vlastním) a před 10 lety Školu stylu a už se nikdy neohlížela zpátky.

10 OTÁZEK

Pamatujete si tyhle kvízy z časáků pro náctileté?

all about

CO UZNÁVÁM

Podporování žen,
úctu k sobě samým,
krátké emaily,
pomáhat vám najít
vaši supersílu

 

not about

NA CO MĚ VŮBEC NEUŽIJE

Porovnávání se s ostatními,
negativní pohled na svět,
zbytečné kecy,
slova "nemůžu/nedokážu"

rgba(255, 255, 255, 0.933)
 

JSTE TU NOVÉ?

TOHLE by se vám mohlo hodit. AŤ VÍTE, S KÝM SE TEĎ KAMARÁDÍTE

BLOG

ONLINE KURZY

PODCAST

JAKÉ 3 TYPY DŽÍNŮ OPRAVDU POTŘEBUJETE?
PŘEČTĚTE SI
STYLING PRO KAŽDÝ TYP POSTAVY
DETAILY KURZU
PODCAST 55: CHCETE MÍT VÍC ČASU?
POSLECHNOUT SI

Základy šatníku pro všechny boss babes

Co patří do základů šatníku, kde to přesně sehnat (a nepřijít při tom na buben).

na stránkách mé Školy stylu. Jsem Alenka Šafratová a jen s maturitou a nekonečnou energií jsem pracovala jako stylistka na volné noze, módní redaktorka v Ženě a život a ředitelka módy v Elle. Teď, s dvacetiletou praxí, učím ženy, jak najít svůj styl v oblékání i v životě.

KONTAKT
Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.