PROČ NÁM TOLIK ZÁLEŽÍ NA NÁZORU OSTATNÍCH?

móda & styling Mar 08, 2021

Krásný den, moji drazí! Tenhle článek by klidně mohl být o podzimních módních trendech. Ale poslední dobou mám pocit, že mnohem důležitější téma, než delší sukně versus kratší, je další cesta do hlubin našich duší. Jak už jsem avízovala, na tenhle článek mě přivedly některé z vašich odpovědí během narozeninové giveaway. A nejen vy. Tohle téma se ke mě vrací ze všech stran. Řeší ho mé blízké kamarádky, blogerské kolegyně, zdá se, že každý druhý (možná spíš každá druhá).

PROČ NÁM TOLIK ZÁLEŽÍ NA NÁZORU OSTATNÍCH LIDÍ?
A kdyby to byli aspoň ti nejbližší, ale my řešíme to, co si o nás myslí někdo virtuální jménem JaničkaPrdelka82 (to je jen příklad 🙂 )! Trápí nás, když nám JaničkaPrdelka napíše něco nelichotivého na Instagramu, spoustu věcí radši rovnou ani neuděláme, protože co by si o nás JaničkyPrdelky myslely…
Slyšíte, jak šíleně to zní? Ale je to pravda. Místo JaničkyP. si můžete doplnit jméno kohokoli, kvůli komu jste něco neudělali (nebo naopak udělali), protože vám záleželo na jeho názoru víc, než na vašem vlastním.

Právě proto je v téhle době tolik lidí nešťastných! Protože své životy žijí na základě rozhodnutí jiných lidí.

KDO VÁM “RADÍ” A PROČ VLASTNĚ?
První, co vám doporučím je, abyste všechny “dobře míněné rady” brali v širším kontextu. Vždycky se zamyslete nad tím, kdo vám ne/vyžádané rady dává a proč. Jsou to rodiče? Odrazují vás od vašich snů? Snižují vám sebevědomí? A víte proč? Protože sami trpí tím, že si nejsou jistí a ve jménu rodičovské lásky přenáší na děti svoje komplexy a mindráky. Očekávají od nich, že budou žít život, který si pro ně oni s nejlepším svědomím vysnili. Jenže to je JEJICH sen, NE VÁŠ!
Pamatujte si: NIKDO vás nikdy 100% nezná. Neví, kdo přesně jste, čím si procházíte, co cítíte. To víte jen VY sami a proto všechna rozhodnutí, musí být jen na VÁS. A když takové rozhodnutí uděláte a jste přesvědčeni, že je správné, NIKOMU do toho nic není, protože o tom ví pěkné prd 😉

NEBUĎTE NA SEBE ZLÍ, NESUĎTE SE!
Občas se stane, že negativní hlasy, strach a úzkost není okolo vás, ale jen ve vaší hlavě. Ale pravdou je, že vám je tam někdo dal! Za ta léta, kdy jste vyrůstali, se nahromadily jízlivé poznámky od “hodných” příbuzných, negativní komentáře od vašich přátel, to všechno se uložilo a teď nás to sráží na kolena.
Pamatujte si: Všichni pořád kritizujeme! Je to v naší přirozenosti. Proto je proces kritiky, včetně toho směrem k sobě samým, už zcela automatický. Nejsem si jistá, jestli tohle jde zastavit úplně. Ale přísahám, že i pouhé cílené omezení kritiky ostatních má enormně kladný vliv pro omezení kritiky sebe samých. Mluvím z vlastní zkušenosti 😉 .

ČÍM SEBEVĚDOMĚJŠÍ BUDETE, TÍM MÉNĚ VÁM BUDE ZÁLEŽET NA TOM, CO SI O VÁS MYSLÍ OSTATNÍ
A vyššího sebevědomí docílíte mimo jiné i jedním zásadním krokem – vyškrtněte ze svého života pesimisty! Fakt, věřte mi. S kým se stýkáte má na váš život obrovský vliv. A spousta lidí tenhle fakt pořád šíleně podceňuje. O toxických přátelstvích už jsem psala v článku TADY.
Chápu, že odstřihnout se od všech negativně smýšlejících lidí je velmi těžké. Zvlášť, když se jedná o blízkou rodinu. Tak je prostě ze svého života nevymažete úplně, jen cíleně snížíte frekvenci setkávání. Máte maminku, která vás donekonečna kritizuje, nic jí není dost dobré a vám každý telefonát s ní udělá žaludeční nervózu? Tak jí prostě začněte volat jen jednou týdně, místo každý den. Vaše kamarádka vás neustále shazuje a vám je po každém setkání do pláče? Prostě jí vysvětlíte, že máte teď před sebou velký projekt v práci/ve škole a nebudete mít na ní tolik času…


Shrnuto podtrženo, když dáte do pořádku svůj vztah k sobě samým, narovnáte si sebevědomí azačnete používat zdravý nadhled, přestane vám záležet na názorech a očekávání ostatních zázračně rychle.
A kdybyste přece jen občas zapochybovali, řekněte si NAHLAS tuhle větu: Až mi bude 92 let, bude mi záležet na tom, co si o mě ostatní myslí?
Přeju vám krásný den, užijte si úžasný víkend a v pondělí se tu doufám znovu potkáme.
Xo, Vaše
podpisA_black
Kabát – BERSHKA

Šaty – ZARA

Kozačky – NELLY.COM (old)

Ledvinka – SHEIN

Kabelka – COCCINELLE

Náramek – SWAROVSKI Remix Collection

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.