OUTFIT NA SVATBU

Uncategorized May 28, 2022

Když jsem editovala tyhle fotky, pokaždé mě napadl popisek “Paní Radová na nedělní procházce po kolonádě” 😀 . Jenže když jdete na svatbu kamarádky, která je taktéž 40+, tak si to žádalo poněkud sofistikovanější přístup a trochu víc elegance, než mi bylo příjemné. Kdybych bývala byla věděla, co tam přijde za módní kreace – zejména velikosti pánských sak byly naprosto alarmující – tak se na to vykašlu a jdu v teplákách… No, to asi ne, přece jen pořád souhlasím s Oscarem Wildem, že “You can never be overdressed or overeducated.”

Každopádně to můžete brát jako inspiraci co na sebe pro slavnostní společenské události, když nechcete/nemůžete jít v černé. Tohle byla svatba ve vesnickém kulturáku a pak na zahradě, takže se mi do černé vůbec nechtělo (narozdíl od 90% ostatních pozvaných žen). Proto mám v záloze dvoje zavinovací šaty DVF, kromě černých ještě tyhle světle růžové. O tom, proč na ně nedám dopustit, už jsem vám psala několikrát, takže to teď jen v rychlosti shrnu – jsou zázračné. A pod článkem ještě najdete můj osobní výběr růžových i klasicky černých wrap dress.

A taky se chci omluvit za kvalitu fotek. Když vznikaly, už byla vážně tma jak v ranci. Takže jestli neuvidíte nějaký detail, prosím, domyslete si ho 😉 .

Jinak vám musím říct, že Kevin byl z typicky české svatby trochu v šoku. Nejdřív ho vyděsilo, když si nevěsta postěžovala, že “spousta lidí nepřijde, protože je hnusné počasí”. Vůbec nedokázal pochopit, jak někdo nemůže přijít jen proto, že prší, když ví, kolik práce a peněz svatba stojí a navíc dostali pozvání. Pak jsem mu musela sáhodlouze vysvětlovat, že na společenských akcích se cizí lidé mezi sebou prostě nebaví. Že my nejsme úplně národ tzv. “small talk”. A navíc si většina lidí není jistá svou angličtinou, takže pro jistotu nemluví vůbec. A když jsem se mu snažila přeložit řeč pana faráře, který mimochodem nadšeně svatebčanům vysvětloval, že Bible není jen o moralizování, ale je v ní i spousta erotiky a dokládal to jadrnými citacemi, to už na něj bylo moc. Teď už se mu můj nápad vzít se v klidu při západu slunce na pláži na Bali, bez koláčků a pečicího šílenství už měsíce před obřadem, zdá vlastně skvělý. Tak já vás budu zavčasu informovat, až koupíme letenky 😉 .

 

 

Zatím se mějte krásně, užijte si neděli a jestli se chystáte na svatbu, dožínky, biřmování, prostě na něco echt slavnostního, pamatujte, že když je nouze nejvyšší, vždycky zavinovací šaty.
Xo vaše
podpis_ja-1
Wrap dress – DVF

Coat – ZARA

Hat – TONAK

Shoes – ASOS

Bag – GUCCI

Watch – DANIEL WELLINGTON

* ještě pořád můžete využít a zneužít 15 % slevu při zadání kódu SCHOOLOFSTYLE

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.