OTÁZKY A ODPOVĚDI O MÓDĚ A STYLU

móda & styling Mar 08, 2021

Krásný den, moji milí, respektive tentokrát moje milé! Nabídla jsem vám, abyste se mě zeptaly na cokoli a ptaly jste se jen na módu a styling (kdo by to byl čekal, že 🙂 ). Vybrala jsem otázky, na které se dá odpovědět celkem stručně a není nutné dohledávat obrazový materiál (no prostě to zvládnu vysvětlit slovy a nejsou potřeba fotky). Takže jestli tady svou otázku nenajdete, chystám o ní samostatný post a brzo se dočkáte.

1. JE NUTNÉ LADIT BARVU DOPLŇKŮ (KABELKY, BOT…)?
Proboha jen to ne :-). Ladilo se v osmdesátkách a od té doby jsou móda a styl mnohem benevolentnější. Já mám na fotce stejně barevné boty a kabelku jen proto, že nemám žádné jiné světlé doplňky (kovářova kobyla). Takže je to na vás – jestli mermomocí chcete ladit, klidně to dělejte. Jestli máte svých starostí dost a chcete si život ulehčit, kombinujte barvy podle libosti. Jen se držte pravidla světlé se světlým a tmavé s tmavým.

2. KDE SEHNAT OBLEČENÍ PRO MALÉ POSTAVY?
To je stejné, jako když se mě ptáte na tipy na těhotenské oblečení. Já už “aktivní styling” (denodenní běhání po obchodech) nedělám strašně dlouho. Což znamená, že vám poradím, kde sehnat kalhoty pro prdelaté postavy, ale se svými 170 cm a dobrovolnou bezdětností vám sotva sdělím nějaké tajné obchody, které samy neznáte. Takže pro tipy na obchody pro těhotné skočte k Lucince The Hubs (toho času v 7. měsíci) a pro tipy pro prcky zase ke Kačce Bahnové (nejmenší stylistka, co znám :).

Já vám poradím jen “petit” kolekci na asos.com a pro Báru, která sháněla bílé sako pro malé postavy: zkus Marks&Spencer, tam mají speciálně upravené velikosti podle výšky postav a podšívka od nich nikdy nevyleze.

3. JAKOU PODPRSENKU NOSIT POD BÍLÁ TRIČKA?
To, že tělovou, už víte. Barevné spíš pod tílko, než tričko/blůzu/košili! A když nechcete, aby byla vidět, tak potřebujete opravdu “tělovou” (to znamená co nejpodobnější odstín vašeho torza, ne jakoukoli béžovou!) a tričko, které má dostatečnou gramáž materiálu, aby nebylo průhledné (téměř neřešitelné). Já mám jediné jakžtakž neprůhledné z COS a od Calvin Klein (ale je tam, bohužel, to logo).

A tyhle otázky budou mít samostatné články:
jak kombinovat vzory
jak kombinovat barvy
co nosit, když máte silnější nohy
jaké typy placatých bot nosit k sukni a šatům
kancelářský dress code (když vám funguje klimatizace příliš i když vám nefunguje vůbec)
Jestli jste tady svou otázku nenašly, tak jste mi jí pravděpodobně neposlaly ;-). Takže mějte na paměti, že mi můžete psát kdykoli, buď odpovím do 5 sekund nebo do 5 dnů (haha), ale vždycky odpovím. Od toho jsem totiž tady!


A ještě k “dolce vita” šatičkám na fotkách. Jsou od mé milé Janičky z jejího obchodu Jane Bond Special a nově je mají i v červenobílé pruhované variantě (kterou samozřejmě nutně potřebuju na Sicílii!). Takže jestli před sebou máte svatební sezónu nebo jste prostě “šatová”, určitě se u ní stavte. A kdybyste to měly do Prahy z ruky, stačí se mrknout a napsat jí na její FB a cokoli vám pošle.
Když stihnete svůj nákup do konce června, tak nezapomeňte zadat (nebo říct v obchodě) kód SKOLASTYLU10 a máte na všechno slevu 10%!
Mějte se krásně, dávejte na sebe pozor, ptejte se dál a užívejte si sluníčka.
Xo, Vaše
podpis_ja-1
Šaty – JANE BOND SPECIAL

Kabelka – GUCCI

Boty – H&M (old)

Náramek – FREY WILLE

Brýle – půjčené od Lucky

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.