KOMBINACE RŮZNÝCH TYPŮ MATERIÁLŮ

móda & styling May 06, 2021

Krásné ráno, moje drahé ženy (a tedy taky muži – zrovna včera jsem totiž dostala moc krásný vzkaz k článku o 4 pozitivních změnách v mém životě a byl od chlapa!). Hned na začátku vám musím poděkovat za to, jakou obrovskou dávkou inspirace jste mě zavalili posledních pár dní jak tady, tak na mém instagramu. Takových nápadů na outfity do seriálu o základech šatníku, to abych si na to přivezla valník a můj tatínek si snad konečně nechal udělat pořádné brýle. Outfity totiž teď opět musí fotit on a jak je skoro slepý, bývá někdy hodně těžké vybrat z těch 200 cvaknutí aspoň 5 nerozmazaných kousků :-).

Než všechny vaše konkrétní nápady a požadavky postupně zrealizuju, vymyslela jsem pro vás další miniseriál! Už ten můj blog začíná pomalu připomínat Ulici nebo Ordinaci 😀 . Tentokrát bych se s vámi chtěla podělit o stylingové tipy, jak sestavit dobrý outfit, který nebude nudný, ale ani přeplácaný. Který zkrátka bude přesně podle “pravidel”. Právě tohle je jedna z mých přednášek na kurzech stylingu ve Škole stylu. Tak to máte jako takovou malou ochutnávku zdarma ;-). Připraveni? Tak jdeme na to…

1. STYLINGOVÉ PRAVIDLO: V OUTFITU MIXUJTE RŮZNÉ TYPY MATERIÁLŮ
Tohle pravidlo je nejdůležitější dodržovat hlavně tehdy, když si oblékáte jednobarevný (monochromatický) outfit. Když se mě ptáte, jak nosit černou od hlavy až po paty a nevypadat při tom jako italská vdova, tak přesně tohle je moje rada. Když budete mít bavlněné tričko, bavlněnou bundu a bavlněné kalhoty, jasně, že budete vypadat, jako že jdete na jógu. Když budete mít koženou bundu, kožené kalhoty a kožené boty, budou se vás určitě ptát, kde jste zaparkovala Harleye. Když budete mít pletenou sukni, pletený svetr, pletenou šálu a čepici a ještě k tomu punčocháče, budete mít opticky o 10 kilo navíc. A tak bych mohla pokračovat do nekonečna.

Když to hezky namixujete, tak tím docílíte přesně toho, o čem je móda: outfit bude zajímavý, neokoukaný, nebude “placatý” ani nudný. A jak mixovat materiály, když nemáte ponětí, co je co? Jednoduše – jděte na to opticky. Tím myslím, že už od pohledu jsou některé materiály těžké a některé lehké. A přitom je jasné, že nemáte ponětí, kolik váží rolák a kolik váží sako. Ale pletenina a vlna budou vždycky vypadat těžší (proto jsou tak problematické na postavy velikosti 42+, ach jo). Oproti tomu satén nebo nějaký splývavý materiál, který kolem vás vlaje, když jdete, působí opticky lehký jako pírko.

Tohle roční období k takové mixovací hře přímo vybízí. Když máte na sobě jen tílkové šaty a stejně se v nich potíte jako dveře od chlíva, protože je venku 40 stupňů, tak se materiály mixují vážně blbě. Zato teď, kdy musíte mít minimálně 2 vrstvy oblečení, jinak vám ráno na zastávce hrozí omrzliny, se můžete opravdu vyřádit.

Abych šla příkladem, chtěla jsem vám ukázat mixování materiálu v praxi. Nový (skoro)vlněný kabátek už jen přes tričko nosit nejde (teda jde, ale tak mi drkotají zuby, že mi pak málokdo rozumí). Takže jsem se tentokrát nabalila jako pumlíč. Oversized rolák a vlněný kabát dohromady způsobily, že vrchní díl outfitu byl tak “těžký”, že kdybych si k tomu ještě vzala třeba džíny boyfriendy, vypadala bych opravdu jako valící se koule. Proto jsem tyhle dva těžké materiály potřebovala něčím odlehčit. A saténová cípatá sukně (ano, letos už je moje 4!!!) byla dokonalá. Jak barevně (stejná paleta “vyšisovaných” odstínů, ale to probereme zase příště), tak právě tím úplně odlišným typem materiálu.

Ano, vidíte dobře, já mám tenisky. JÁ!! Můj tatínek byl totálně vyvedený z míry a po pár cvaknutích foťákem prohlásil, ať si radši fakt huntuju nohy ve šteklích, protože v těch placatých botách chodím jako kachna :-D. Jenže k takové “fru fru” holčičí sukýnce by lodičky nebyly tak zábavné. Ale to už je zase jiné stylingové pravidlo a to zase někdy jindy, ať vás nezblbnu úplně.

Jo a tahle červená rtěnka mi zůstala z focení minulého outfitu (nebojte, fotili jsme to ve stejný den, ať si nemyslíte, že jsem se 3 dny neodličovala!). Protože je to snad jediný výrobek tohoto druhu, který opravdu nelže, když tvrdí, že vydrží 16 hodin, nešla dát dolů. Takže než abych vypadala jako klaun, tak jsem si jí radši nechala. I když by se k těmhle “vybledlým” tónům určitě víc hodil obyčejný růžový lesk. Takže mi, prosím, tenhle malý renonc odpusťte.

Takže shrnuto podtrženo: Jakmile budete mít outfit složený ze 2 a víc kousků, dbejte na to, aby každý z nich byl z odlišného typu materiálu. I když vám to možná zní jako triviální věc, věřte mi, že i já se někdy ráno dost zapotím, když se snažím to správně mixnout. V tomhle to mají barmani a DJové mnohem jednodušší ;-).

Moji milí, doufám, že vám i tenhle článek bude k něčemu a že vás třeba něco nového naučil. Mějte se krásně, zůstaňte pozitivně naladěni (Víte, že prostě musíte, že jo?! Aspoň chvíli, na zkoušku!) a o víkendu se pokusím vám napsat další článek. Snad vám nebude vadit, že tentokrát nebude naučný. Protože se bojím, že vám tyhle moje články typu “milé děti, musíte… nesmíte….” začnou brzo lézt na nervy ;-).
Xo, Váš samozvaný psycholog 🙂
podpis_ja-1
Coat – H&M

Knit – ZARA

Skirt – ASOS

Sneakers – H&M

Bag – GUCCI

Red Lipstick – DERMACOL 16H LIP COLOUR (shade 03)

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.