Jaké boty nosit k jakým kalhotám (zimní edice)

móda & styling Mar 09, 2021

Tuhle otázku dostávám s železnou pravidelností a bohužel na ní pořád odpovídám stejně: žádné všeobecné pravidlo NEEXISTUJE!
Což by spoustě z vás mělo udělat radost. Ale chápu, že pro ty z vás, které se s módou moc nekamarádí, to je spíš rána do zad, protože byste prostě nějaký návod uvítaly.
Proto jsem se rozhodla pro vás sestavit ne pravidla, ale aspoň takový malý manuál, kterého se můžete držet alespoň v těch základních rozhodnutích o tom, jaké boty zvolíte k různým typům kalhot.
TIP PRVNÍ:
Užší nohavice a elastické nohavice vždycky vyřešíte teniskami nebo botami bez podpatku, ALE nechte koukat kotníky (čistě z estetických důvodů, protože holé kotníky opticky prodlužují nohy). Já vím, já vím, už vás slyším, jde o zdraví 🙂 Takže jestli kotníky ukazovat nechcete mám pro vás variantu, která vás zachrání vždycky: BOOTIES. Hezky česky polokozačky nebo také kotníkové boty.
Když budete mít úzké nohavice nebo rovnou skinny džíny nebo legíny, tak je do polokozaček v pohodě nasoukáte a máte po problému.

TIP DRUHÝ:
Nohavice, které jsou rovné a dlouhé můžete nosit opět s booties (jako na té fotce dole vlevo), jen musí být boty těsně nad kotníky a kalhoty prostě nechte “nakrabacené”. Samozřejmě, ne každý typ kalhot tenhle ležérní fígl snese. Když budete mít oblekové kalhoty a půjdete na jednání, nebude tohle to nejvhodnější, co můžete udělat.

V tom případě raději zvolte variantu, že si pořídíte polokozačky, které jsou úzké, obepínají nohu (elastické) a nohavice dáte přes ně.
V případě, že máte nohavice rovné, ale krátké, opět vás polokozačky zachrání. Jen dávejte pozor, aby mezi koncem boty a začátkem nohavice nebyla mezera. Ne, že by pár milimetrů nějak vadilo, ale když tam budete mít 5 centimetrovou mezeru, kde vám bude vidět holá kůže, akorát vám to v tomhle případě opticky zkrátí nohy.

Výjimka: Mezera mezi polokozačkami a nohavicemi vypadá dobře, když jsou nohavice opravdu široké (třeba střih culottes), jako můžete vidět na té úvodní fotce.
TIP TŘETÍ:

Než se oteplí a vy už budete moct ukazovat kotníky, vyzkoušejte ještě tyhle dva typy bot: nízké koně (nemyslím poníky 😀 ) nebo chelsea boots.

“Koně” seženete třeba TADY
Chelsea seženete třeba TADY
A jestli chcete načerpat ještě další inspiraci, vytvořila jsem pro vás speciální nástěnku na Pinterestu, kam vám budu postupně dávat outfity, které by vás mohly oslovit!
Doufám, že vám tipy pomohly, nezapomeňte mě sledovat na Pinterestu, ať vám neuteče žádná další inspirace a přeju vám krásný a klidný den!

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.