JAK NA ROZJASŇUJÍCÍ LÍČENÍ

kosmetika Mar 10, 2021

Krásný den, moje milé! Už jsem vám ukázala, jak si vyrábím vlny, které vydrží a dnes teda skočíme na tolik očekávaný glow make-up. Chtěla jsem vám dokonce natočit tutorial, ale pak jsem zjistila, že za 1) nemám na telefonu tu přísavku, kterou bych ho mohla přichytit na zrcadlo, u kterého se líčím. A za 2) že bych vás odlíčená mohla dost vyděsit :-D.

Takže se vám celý postup teď vynasnažím popsat tak dokonale, jako byste se mnou v té koupelně byly osobně.

Tohle je výbava, kterou k “výrobě” potřebujete. Největší rozdíl, oproti mému běžnému make-upu, který jsem praktikovala posledních 10 let, je ten, že tenhle nový se blýská a ten starý byl ultra matný. A pak jsem se dozvěděla (od americké blogerky, kterou sleduju, samozřejmě 🙂 ), že glow = vypadáš mladší, matte = vypadáš jako stará maska. A bylo rozhodnuto. Nakoupila jsem zásoby a podle jejího návodu jsem se to naučila správně patlat. Postupně jsem návod ještě krapítek zjednodušila/zrychlila, takže líčení mi zabere 5 minut. Mimochodem focení toho všeho zabralo další 2 hodiny :-).

ZÁKLAD ROZJASŇUJÍCÍHO LÍČENÍ:

  • Podkladová báze: Skinperfect Primer od Dermalogicy (má SPF 30, jupííí!!).
  • Tekutý make-up: All Hours od YSL
  • Tekutý rozjasňovač: Liquid Highlighter od Make Up For Ever
  • Rozjasňovací korektor: Touch Eclat od YSL

POSTUP:
1. Nejprve naneste primer od Dermalogicy. Prostě ho normálně dlaněmi rozetřete jako krém. Nezapomeňte na krk! Je to podkladová báze, která má v sobě už rozjasňující částečky. Takže jestli nemáte nějaké fleky na obličeji, v létě vám bude stačit místo celého make-upu jen tenhle jediný produkt!

2. Potom na hřbet ruky pumpněte trochu tekutého make-upu. TROCHU! Opravdu stačí jen malinko. Což je super, protože vám ten produkt vydrží hooodně dlouho.

3. Do něj nakapejte stejné množství tekutého rozjasňovače a hezky to prstem všechno smíchejte dohromady jako kašičku.

4. Vezměte blender (to je ta malá houbička, co se před použitím musí pořádně NAMOČIT, vyždímat a pak je teprve funkční) a hezky namáčejte do té kaše, co máte na ruce.

5. Nanášejte make-up tak, že blenderem ťupkáte na obličej! Ne, že to budete drhnout, jako byste natíraly štětkou zeď :-). Hezky ťup ťup, jako když tečkujete obličej. Jen tak make-up správně zapracujete na obličej, nesleze vám za 2 hodiny a díky tomu, že blender namočíte, tak produkt se nevpíjí do houbičky, ale opravdu ho celý dostanete na obličej.

Jestli máte pleť hezkou samu o sobě, stačí, když takhle naťupkáte jen zarudlá místa. Já jsem bohužel samý flek, takže ťupkám komplet, od čela až po krk. Na krku už teda neťupkám, protože to bych se uťupkala do bezvědomí :-). Takže krk už jen blendrem přetírám.

A teď přichází na řadu tenhle zázrak: rozjasňovač a konturovací věc v jednom od Toma Forda (Shade and Illuminate). Hledala jsem takovouhle dvojkombinaci u jiných značek, ale nenašla. Tohle duo se prodává jen v jednom odstínu, takže máte zjednodušený výběr.
1. Nejdřív použijte tu tmavou konturovací část a normálně prstem nakreslete čáru zeshora dolů (zhruba od půlky ucha) přesně POD lícní kostí, směrem ke koutku úst.

2. A zase blendrem, tentokrát tou špičkou, rozťupkejte doztracena

3. Pak čistým prstem udělejte to samé s tou světlou, rozjasňující barvou, jen NAD lícní kostí. To už můžete rozťupkat prstem. Rozjasňovačem namaluju čáru i na hřbetě nosu a v té prohlubni přesně nad horním rtem..

4. Nakonec naneste pod oči tekutý rozjasňovač a korektor Touch Eclat od YSL. Opět na jeho rozestření použijte blender. Fakt je to na glowing efekt to jediné, čím ho docílíte (že nenatíráte, ale vpracováváte do kůže).

Když jsem si ho byla kupovat, zeptala se mě prodavačka, jaký chci odstín. A takhle vypadal náš rozhovor: Já: “Jak to myslíte jaký odstín? Když jsem si ho kupovala naposledy, tak existoval jen jeden odstín.” Ona: “No když se tak na vás dívám, to už bylo ale hodně dlouho, že?”

Z čehož jasně vyplývá, že na přechod z matného na rozjasňující styl líčení byl nejvyšší čas 😀 .

K rozjasněnému make-upu se víc hodí světlejší oční stíny. Já používám tuhle růžovou od Clarins a řasenku od Elizabeth Arden. Ale tohle už výsledek zas tak moc neovlivní. Takže vlastně můžete použít to, na co jste zvyklé vy.

Hotovo, doťupkáno, ready to go 🙂 . Snad se mi podařilo vám to napsat srozumitelně. Kdyby ne, jsem tady, připravena zodpovědět všechny vaše dotazy.
Přeju vám krásný rozjasněný make-up…. pardon den.

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.