JAK KOMBINOVAT RŮZNÉ STYLY

móda & styling Mar 06, 2021

Krásný den, moji nejdražší! Včera jsem si myslela, že tenhle outfit už bude moc “zateplený”. Pak jsem ale zjistila, že má ve středu zase sněžit. Takže tady ho máte a ještě vám k němu napíšu pár rad, jak kombinovat různé módní styly.

Ale než začneme, tak mi musíte slíbit, že už nikdy při popisování svého osobního stylu, nepoužijete spojení “sportovní elegance” ;-). Protože nosit džíny a sako není ani sportovní, ani elegance. Vyměňte slovo sport třeba za ležérnost a hned to bude dávat smysl. Kdybyste v určování toho svého tápaly (teď už mluvím jen ke svým ženským čtenářkám), tak vám můžu prozradit část přednášky z kurzu stylingu o 6 základních stylových archetypech. Ale to až příště, protože jinak byste to dneska neučetly.

PROČ SE VŮBEC SNAŽIT KOMBINOVAT STYLY?
Protože chcete být originální, nechcete nudit a hlavně, protože je to zábava! Aspoň čas od času byste se o to měly aspoň pokusit. Samozřejmě ne ve dnech, kdy vás čeká důležité jednání nebo ráno nestíháte. Jestli si nehrajete s kombinací stylů běžně, budete na to potřebovat klid.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA PRO KOMBINOVÁNÍ RŮZNÝCH STYLŮ:
Vystupte ze své komfortní zóny. Jestli máte svůj osobitý styl a drandíte si v něm už pár let, je jasné, že žádný jiný styl ve vašem šatníku nebude. A kvůli zkoušce je nesmysl kupovat si nové věci, u kterých si nebudete jisté, jestli vás budou v kombinacích bavit. Máte dvě možnosti – buď si půjčíte na pár dní nějaké kousky ze šatníku vaší kámošky, nebo vlezete do druhé skříně a půjčíte si věci od svého chlapa. Uvidíte, že pánská košile a vaše oblíbená pouzdrová sukně od kostýmku jsou dohromady fakt sexy ;-).

Využijte efektu kontrastu. Tohle je zlaté pravidlo, které mějte pořád na paměti! Milujete typicky ženský styl a nejradši nosíte něžné šaty? Tak si vzpomeňte na Courtney Love, která si ke kombiné vzala biker boots. Nemusíte si brát zrovna bagančata, ale co třeba tenisky. Prostě cokoli jiného, než podpatky, které by napadly každého. Zrovna tak to platí obráceně? Chodíte jen v džínách a teniskách a občas není poznat, jestli jste holka nebo chlap? Obujte k roztrhaným džínám a tričku výrazně barevné lodičky.

Vyberte si jeden výrazný kousek a zkombinujte ho s něčím nečekaným/neobvyklým. Jako já v tomhle outfitu. Vyšívané kimono s výraznou podšívkou je v japonském stylu. Ale sotva bych ho zkombinovala s žabkama a ponožkama a do vlasů dala dřevěné hůlky, abych respektovala původ kimona, že? Tak jsem do toho frkla motorkářskou bundu a koženkové legíny. Přesně tímhle stylem každý nosí tenisky – ne s teplákovou soupravou (teda většina lidí, někteří samozřejmě pořád žijí s pocitem, že čím víc pruhů, tím víc Adidas, ale to se vás netýká 😉 ). Tenisky (sportovní obuv) se kombinují s oblečením, které nebylo primárně určené na sport. Tak si na to vzpomeňte, až začnete “tvořit” svůj nekonvenční outfit.

Protože jsem šla večer ještě na přehlídku v rámci fashion weeku, chtěla jsem přihodit ještě trochu dramatu, proto navíc ta kožešina kolem krku. Už jsem vám o tom taky říkala, když je kožešina kolem obličeje, hned to vypadá glamour (čili jak já říkám “fru fru”).

Buďte sebevědomé! Až se pustíte do téhle hry, jako na potvoru cestou do práce potkáte nějakého čumila, který o svobodě v módě nejen neuvažoval, ale nikdy ani neslyšel. Užijte si pozornost, nestyďte se za to, že dokážete vyjádřit svou osobnost pomocí stylu. To je umění, které ovládáte, ne něco, za co byste se měly ostatním omlouvat!

Mějte nádherný týden a jestli jste se rozhodli se mnou absolvovat 7 denní výzvu vděčnosti, tak se držte a keep going! Jo a jestli ještě nemáte instagram, tak to je fakt škoda, protože ještě dneska můžete vyhrát pro sebe a své dvě kamarádky úplně nový krém od Dermalogicy, který je zaprvé fantastický a za druhé ještě není v ČR k dostání ;-).

Díky vám všem, že jste se u mě stavili a doufám, že vám, ženám, tenhle článek zase o kousek pomohl pochopit zákoutí módy a stylu.
Xo, Vaše
podpis_ja-1
Kimono – ZARA

(Určitě vám ho nedoporučuju, protože ten květinový vzor je vyšitý tak “tvrdě”, že celá látka trčí a nedá se s tím nic dělat. Navíc se po vyprání na 30°C trochu srazilo, ale podšívka zůstala původní, takže mi vzadu dělá takový vak 🙂 Za ty prachy to fakt nestojí. Našla jsem vám mnohem lepší – s květinovými potisky a ne výšivkami. Odkazy dole pod článkem.)

Bunda – BLK DNM

Top s krajkou – MANGO

Koženkové legíny – PRIMARK

Kozačky – MANGO

Kabelka – CHANEL

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.