CELOČERNÝ OUTFIT

Uncategorized Mar 06, 2021

Krásný den, moji milí! Jaký jste měli víkend? Doufám, že jste načerpali dostatek sil, abyste jich teď polovičku mohli vydat při čtení dalšího návodu, ve kterém vám budu zakazovat, přikazovat a lézt vám na nervy 😀 Ale teď vážně, o víkendu jsem dostala zprávu od jedné mladé paní na instagramu. Vzkaz byl k fotce z minulého outfitu (pamatujete, šedá sukně, růžový kabát?) a zněl: “Já tomu prosím nerozumím…. nevím, jak tohle brát. Je tu vyfoceno něco, co se nedá běžně nosit. Letní sukně a kabát a holé nohy. Co si z toho mám odnést? Jen ty barvy?” A mě jediné, co napadlo jako smysluplná odpověď, ať mi proboha nic neodnáší, protože už takhle toho mám v šatníku fakt málo :-).

Píšu vám to hlavně proto, že z celého srdce doufám, že vy, čtenáři blogů (nejen mého) víte, jak blogy číst, vnímat a jak si z nich vzít co nejvíc ve svůj prospěch. Co znamená hra s módou. Že nemusíte všechno brát doslova. Že blogy jsou inspirace a ne Burda s přiloženými střihy. Že na inspiraci je nejlepší to, když vás něco upoutá, tak si k tomu dodáte to svoje a uvaříte si svůj vlastní outfit, podle svého osobního stylu.

Já vím, že by to bylo mnohem pohodlnější a vy byste si byli mnohem jistější, kdyby módní blogy byly psané jako ty jídelní – seznam ingrediencí, přesný postup a voilá, hotovo. Věřte mi, že se snažím vám to co nejvíc ulehčit, ale manuál na osobní styl neexistuje. Protože je OSOBNÍ! A to, co nosíte, musí odrážet především vaši osobnost. Když je to kamufláž a vy se snažíte narvat do kůže někoho jiného, vždycky se to někde provalí a to nemáte zapotřebí přece.

Takže dnes další malý návod, který by vám mohl aspoň trochu usnadnit život a zkrátit dobu, kterou ráno trávíte před otevřenou skříní. Mám pro vás další díly do skládanky ZÁKLADY ZIMNÍHO ŠATNÍKU:

1. POUZDROVÁ SUKNĚ
Ačkoli si někteří pořád ještě myslí, že pouzdrová sukně patří jen ke kostýmkům a k ženám pracujícím v bance, je to úplná blbost. Pouzdrovka je nejvíc sexy na mladších ročnících (právě proto, že boří ty zažité mýty). Je úplně jedno, jestli si pořídíte černou, šedou, kostkovanou nebo koženou. Čím jednodušší potisk a neutrálnější barva, tím variabilnější bude. V létě jí můžete nosit s plandavým tričkem a teniskama, v zimě s vysokýma kozačkama nebo s neprůhlednýma punčocháčema.

Já si pouzdrovku pořídila v midi délce (to je ta délka někde mezi kotníkem a kolenem), která je všeobecně podceňovaná, ale mě osobně přijde strašně sexy (stejně jako Christianovi Diorovi 😉 ). A koženkovou, protože v korporátu nepracuju a s teniskama mě v ní neuvidíte, takže jsem tu její “office” nálepku sloupla právě tím – pro ni netradičním – materiálem.

Můj tip: Kdybyste chtěli nakoukat ještě nějakou další “pouzdrovou” inspiraci, podívejte se na fotky Carine Roitfeld. Ta se v pouzdrové sukni snad narodila!

2. ROLÁK
I při pořizování svetru myslete na to, že čím větší “vopičárnu” (třeba extra nabírané rukávy, aplikace nebo výrazná barva) si koupíte, tím rychleji vás přestane bavit. A protože tu celou dobu mluvíme o základech šatníku, které vám vydrží roky, sáhněte radši po klasických neutrálních barvách (černá, béžová, šedá, tmavě modrá…).

Aby byl opravdu nositelný na x způsobů, je lepší, když na vás nebude tak plandat. Pak bude držet formu i bez zastrkávání za lem sukně a vejde se vám klidně i pod sako.

Můj tip: Až si budete kupovat svůj “základní” svetr, úpěnlivě vás prosím, podívejte se na cedulku se složením materiálů. Ať má aspoň 50% vlny. Jinak je vám úplně k ničemu. Každý se mě ptá, jak můžu v mínus deseti běhat venku jen ve svetříku a v kabátu. Jednoduše proto, že svetr je 100% kašmír a kabát 100% vlna. Víc už vás nemůže zahřát (když nepočítám bundu na lyže, kterou nemám a do města bych si ji stejně nikdy neoblékla). Tenhle svetr sice kašmírák není, ale k tomu se v našem seriálu dostaneme už brzo, protože to budete koukat.

Jak jsem vám už minule psala, černá barva má tu moc opticky vám ubrat kila, zato vám u obličeje přidá vrásky. Takže jsem to vyřešila jednoduše – vzala jsem si velké černé brýle :-).

A poslední “moje vychytávka” jsou kozačky dostatečně dlouhé, že sahají až pod okraj sukně. Tenhle fígl jsem samozřejmě nevymyslela já, ale moc ráda ho používám, protože dokáže jako zázrakem opticky protáhnout postavu = ubrat kila. Jestli tohle chcete taky zkusit, tak největší efekt tenhle trik bude mít, když kozačky a sukně budou mít stejnou barvu.

A protože opakování je matka moudrosti, ještě si zopákneme kombinaci různých materiálů: Tentokrát vlna + kůže… Sice je kožená sukně i boty, tak jsem aspoň dala dohromady matnou kůži na sukni a lesklou na kozačkách. A teď, po pár výukových lekcí, si určitě dokážete představit, jak bych vypadala, kdybych si k té kožené sukni vzala ještě koženou bundu, že jo? Hell’s Angels hadr 😀 .

Tak, milé děti, pro dnešek by to s tou výukou stačilo :-). Užívejte si život a módu jak to nejvíc jde, protože oboje má být hlavně zábava, ne složitý úkol.
Xo, Vaše
podpis_ja-1
Faux fur Skirt – ZARA (old)

Rollneck – MANGO

Boots – MANGO

Bag – BALENCIAGA

Sunnies – RAY BAN

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.