4 KABELKY NA CELÝ ŽIVOT

móda & styling May 28, 2022

Krásný den, moji drazí! Než se pustíme do kabelek, tak vás musím poprosit hned na úvod ještě o pár dní vaší trpělivosti a porozumění pokaždé, když se stavíte u mě na blogu a místo nového článku na něm najdete… nic :-). Ve čtvrtek a v pátek zabalím, v sobotu se přestěhuju, v neděli vybalím a v pondělí konečně nastoupí nová posila. A pak už budu sázet článek za článkem, že se z toho jak vy, tak já, zblázníme ;-). A kromě toho pro vás chystám tolik krásných věcí (dárečků a slev na takové značky, že tomu neuvěříte), že na tohle “nestíhací” intermezzo doufám brzo zapomenete.

A teď už rovnou na kabelky. Hned na úvod upozorňuju, že tenhle článek není pro “posedlé” sběratelky, které mají doma kabelek jako ostatní ponožek. Chci vám, “normálním” ženám a dívkám, ukázat 4 typy kabelek, které ke štěstí bohatě stačí, protože:
Jsou nadčasové.
Nikdy nevyjdou z módy.
Hodí se ke všem outfitům pro danou příležitost.
Když budou kvalitní, vydrží vám celý život a ještě je zdědí vaše dcera.
Já jsem vám nafotila svoje skvosty, které jsem během svého života posbírala. Vy samozřejmě nemusíte hned vykrást banku, dole pod článkem jsem vám našla i cenově mnohem dostupnější varianty. Důležitá je velikost a co nejuniverzálnější barva a tvar. Právě kvůli tomu vás hned tak neomrzí a budete je moct nosit k čemukoli.

1. VELKÁ KABELA (WEEKENDER BAG)
Taška, se kterou zvládnete návštěvu lázní, víkend u budoucí tchýně a tchána, cestu do porodnice (a z porodnice)… Zkrátka kabela takové velikosti, že se vám do ní vejdou věci cca na 2 dny. Jasně, že na většinu takových příležitostí vás zachrání i carry-on kufr. Ale někam se prostě kufr nehodí. Takováhle kabela se hodí pokaždé.

Můj soukromý tip: Přiznám se vám, značka LV vůbec není můj šálek čaje. Jediné, co se mi od nich líbí, jsou diáře a právě tenhle weekender bag Keepall Bandouliere v designu Damier kostky. Tahle investice už se mi stokrát vrátila. Pokaždé, když někam letím a mám nadváhu (zavazadel, ne zadku 🙂 ), narvu všechno do téhle tašky. Přísahám, ještě nikdy jí nikde nevážili. Vždycky mi jen složili kompliment, jakou mám krásnou kabelu a už jsem si to mašírovala do gatu.

Ještě jedna poznámka k LV, všechny tyhle kabelky s monogramem nebo damier kostkou NEJSOU kožené. Je to lakované plátno. To jen, kdyby se někdo kolem vás pokoušel frajeřit, tak ať ho můžete usadit do reality :-). Kožené jsou jen ty “vroubkované”, z tzv. epi kůže a některé z limitovaných edicí.

2. KABELKA DO PRÁCE
To znamená ideálně černá, pevnějšího tvaru a velikosti, abyste do ní mohly dát A4. Já mám tuhle Balenciagu, na kterou mi dokonce vygravírovali jméno. Mám jí strašně ráda, protože za A) je krásná a za B) jí mám na světě pravděpodobně jen já a Amálka Clooneyová :-). Dá se nosit elegantně na předloktí, nebo s připínacím popruhem přes rameno. U nákupu “pracovní” tašky vám důrazně kladu na srdce, abyste si vybraly koženou! Koženková se totiž strašně rychle odře na spodních hranách a na uchu a pak to vážně není moc hezká kombinace, třeba s elegantním kostýmkem.

Můj soukromý tip: Kdybyste se rozhodly do takové kabelky investovat, nejlepší tvar, design a styl “pracovních” kabelek má anglická značka Mulberry. Odkaz na 2 skvosty (ve slevě!!!) máte dole pod článkem.

3. ELEGANTNÍ PSANÍČKO
Tohle bývá hodně často specialita českých žen – dokážou se nádherně nastylovat na slavnostní večerní událost a veškerou snahu zabijí tím, že si vezmou kabelku, kterou nosí běžně do práce. Na jakoukoli slavností příležitost (do divadla, na luxusní večeři, do opery, na vernisáž, na filmovou premiéru, do Varů na festival…) se MUSÍ nosit psaníčko do ruky (maximálně u jednoduše střižených šatů může být psaníčko na úzkém řetízku přes rameno).

Můj soukromý tip: Až budete vybírat psaníčko, zvolte klasicky černou nebo nude (tělovou) barvu. Ty se “neokoukají” a vynosíte je na každý ples pořád dokola. Kdyby vám černá přišla nudná, vyberte si metalické. A jestli stříbrné nebo zlaté? To podle toho, jestli jste “teplý” nebo “studený” typ, tzn. jestli vám víc sluší bílé zlato nebo žluté zlato.

4. LUXUSNÍ DESIGNÉRSKÁ KABELKA
Ruku na srdce, kdo by nechtěl mít doma aspoň jednu. Chanelku, YSL, Gucci nebo malou Pradičku? Ovšem, buďme upřímné, tohle je fakt životní investice. Samozřejmě, jestli máte finanční podporu rodičů, partnera nebo jste úspěšná podnikatelka (všechny varianty vám od srdce závidím!), nemusíte si s výběrem zas tak lámat hlavu, protože jich pravděpodobně za život budete mít několik. Já jsem na chanelku šetřila několik let. A doteď mi cena, kterou jsem za ní zaplatila, vyráží dech. Pokaždé si dělám srandu, že když s ní nasednu do svého auta, hodnota vozidla se okamžitě zdvojnásobí :-).

Můj soukromý tip: Víte, proč jsou tyhle klasické chanelky tak drahé a NIKDY nejsou ve slevách? Protože se za 63 let, kdy je Coco navrhla, nezměnily ani o kousek! A když kvalitu prověří čas, tak za to zaplatíte. Mimochodem, tahle kabelka se jmenuje 2.55 podle toho, že jí Coco poprvé uvedla v únoru 1955. Doporučuji zapamatovat si zejména pro všechny, kteří chtějí jít ke mě na kurz stylingu. Je to totiž jedna z otázek v závěrečném testu :-).
CENA CHANELKY
Jedna jobovka hned na začátek: Nikdy nezlevňují! Průběžně každé 2 měsíce o pár eur zdraží. Proto se ceny nedají nikde přesně zjistit nebo dohledat. Je to taková pěkná ruská ruleta :-). Já jsem tuhle velikost medium kupovala přibližně před 5 lety a stála 3200 eur. Udělala jsem proto výzkum mezi svými blogerskými kolegyněmi, které je mají maximálně rok staré a cena za medium velikost byla 4200 eur a té velké jumbo 4750 eur.

Dají se samozřejmě koupit i vintage (nebo nové kolekce, ale už nošené), ale apeluju na to, ať si dáváte velkého bacha. Existuje jen pár eshopů, kterým věřím. Jeden z nich je The Real Real, kde cena za medium je 2400 dolarů a za jumbo 3000 dolarů.

Kdybyste si jí chtěly koupit v obchodě, tak v Praze je můžete nošené sehnat v Luxury Bags nebo v Coco Boutique (Michalská 15, Praha 1). Už také existují služby, kdy jí předem zaplatíte (a přihodíte tak 5 tisíc navrch) a nějaká slečna vám pro ní dojede do Paříže, Berlína nebo do Vídně. Sice to zní jako super cool nápad, ale spíš pro ty slečny. Když už máte sto tisíc na kabelku, tak vás 3000 za letenku už nezabijou a vy si můžete užít ten kouzelný pocit při nákupu. A kdo by nechtěl popíjet šampaňské u Chanel a pak od nich dostávat dárečky a přání k narozeninám, protože jste se u nich nakoupily?

Tak to jsou moje 4 typy kabelek: jedna na den, jedna do společnosti, jedna na víkend a jedna na furt :-). A teď mi prozraďte, po které toužíte vy, nebo kterou jste si už pořídily. A hlavně si pamatujte, že i když tyhle kabelky nebudete mít značkové, svět se nezboří! Důležité je, aby byly kvalitní a co nejmíň zdobné (= vydrží a neomrzí). Mějte se krásně!
Xo, Vaše
podpis_ja-1

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.